Źródło: https://e-stargard.pl/wiadomosci/pokaz/17527,dzien-dziecka-w-policyjnej-asyscie-video

Dzień Dziecka w policyjnej asyście. [VIDEO].

Dodano: 2 miesiące temuAutor: J.J. 

REDAKCJA POLECA!

Policjanci ze Stargardu przygotowali zabawę z okazji Dnia Dziecka z mnóstwem niesamowitych atrakcji.

Dzień Dziecka w policyjnej asyście. [VIDEO].

W piątek, od samego rana na parkingu przed Komendą Powiatową Policji w Stargardzie ustawiały się jedna za drugą atrakcje dla dzieciaków, które przybywały tłumnie ze wszystkich zakątków miasta.

Pokaz sprzętu wojskowego przygotowali żołnierze 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, którzy do Stargardu przybyli wozem opancerzonym ROSOMAK.

Pojawili się też rycerze z Klubu Rycerskiego „Sierotki”, skupiającego zaciężnych ze Stargardu, wspomaganych przez rycerstwo z całego kraju. Prezentowali swoje stroje i oręż, a dzieciom proponowali potyczki „na miękko” z użyciem ochraniaczy na głowę oraz mieczy i tarcz lekkich i miękkich, tak żeby walczące maluchy nie mogły sobie zrobić żadnej krzywdy.

Inspekcja Transportu Drogowego podstawiła radiowóz, do którego można było wejść i poczuć się jak funkcjonariusz na służbie, albo zważyć się na wadze do pomiaru masy samochodów ciężarowych. Inspekcja Transportu Drogowego to jednostka dokonująca między innymi kontroli autobusów przewożących dzieci na wypoczynek.

Pojawił się też wóz Straży Pożarnej, do zwiedzania którego ustawił się spory ogonek.

Pokazy broni palnej zorganizowali członkowie Fundacji Edukacji Strzeleckiej i Historycznej SEMPER PARATI i Pierwszego Szczecińskiego Klubu Strzeleckiego.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji International Police Association rzuciło uczestnikom obchodów Dnia Dziecka wyzwanie polegające na narysowaniu kredą na chodniku swojej szkoły lub domu. Rysunki były bardzo piękne i szybko stworzyły kolorowe miasto. Uczestnictwo w projekcie było premiowane upominkami, do wyboru były odblaski, kredki, plany lekcji, kolorowanki, piłeczki, jojo, „gluty”, mydlane bańki, karty Piotruś. Ruch wokół stoiska był ogromny. Stowarzyszenie IPA działa w Stargardzie od 15 lat. Działając zgodnie z hasłem „Służyć poprzez przyjaźń” zajmuje się między innymi działalnością charytatywną.

Panie Policjantki przygotowały stanowisko, na którym dzieci w nagrodę za odgadnięcie wylosowanej zagadki odbierały różne elementy odblaskowe. Zagadki były różnorodne, począwszy od prostych i życiowych pytań: czym się wycieramy po kąpieli, jaki owoc ma żółtą skórkę i zajadają się nim małpy, co na obiad jemy pierwsze i drugie… po ważne i wymagające odpowiedzi czy stwierdzenie jest prawdziwe, czy fałszywe a dotyczące bezpieczeństwa i ekologii.

Na festynie pojawili się również saperzy, a z nimi lekki robot rozpoznawczy, który wyręcza człowieka w strefach trudno dostępnych i szczególnie niebezpiecznych. Robot ma zasięg 400m, jest bardzo skuteczny i często wykorzystywany. Saperzy przyjechali wozem, do którego dzieci chętnie wsiadały.

Swoim wozem technicznym podjechali też technicy kryminalni, a w wozie uwagę przykuwały walizki pełne fascynującego sprzętu i karty z odciskami palców.

Grupy przedszkolaków chętnie zwiedzały komendę. Ogromną atrakcją byli policjanci konni z Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie i pokaz tresury psów policyjnych. Policjanci zaprezentowali psi atak w kagańcu, do zatrzymania zbiega i pełen atak, kiedy psie zęby używane są do obrony policjanta przed bezpośrednim atakiem napastnika. Godna podziwu była karność prezentowanych zwierząt.

Nadzór nad dobrą zabawą sprawowały policyjne maskotki. Było mnóstwo gwaru, ciekawostek, upominków, były przebieranki i fotografowanie i niesamowite ilości wszelkiego i-ja, i-ja.

 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=vDEdsJLvhnk[/embedyt]
P.S. po zakończeniu wszystkich imprez z okazji Dnia Dziecka na portalu opublikujemy e-galerię