Muzeum Techniki Wojskowej ruszyło tradycyjnie i online

Źródło: https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/muzeum-techniki-wojskowej-ruszylo-tradycyjnie-i-online/?fbclid=IwAR1GKC_r-zI86wD8Ca238_LW1OO9iksTcqN8BOPa3OxLh4tnVAzF4TRN8-Q#.X3FkdMlK3Cg.facebook

Muzeum Techniki Wojskowej ruszyło tradycyjnie i online

Muzeum Techniki Wojskowej ruszyło tradycyjnie i online
Data publikacji: 2020-09-27 21:26

Po przerwie Muzeum Techniki Wojskowej w Szczecinie zaprosiło do zwiedzania w niedzielę (27 września). Pojawiły się w nim nowe ekspozycje.

Krystian Dorawa, prezes Fundacji Edukacji Strzeleckiej i Historycznej „Semper Parati”, która stworzyła to muzeum, poinformował, że placówkę można też zwiedzać przez Internet (link znajduje się na stronie https://stary-bunkier.pl). Wirtualizację zasobów wykonano w technologii kamery 360. Było to możliwe dzięki programowi dotacyjnemu „Kultura w Sieci” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

Muzeum Techniki Wojskowej zostało otwarte w ubiegłym roku. Mieści się w zaadaptowanym na ten cel starym bunkrze przy ul. Bulwar Gdański 7.

(ek)

Fot. Ryszard Pakieser

Muzeum Techniki Wojskowej ruszyło tradycyjnie i online Muzeum Techniki Wojskowej ruszyło tradycyjnie i online Muzeum Techniki Wojskowej ruszyło tradycyjnie i online