Muzeum Techniki Wojskowej zaprasza. Również wirtualnie

Źródło: https://24kurier.pl/aktualnosci/kultura/muzeum-techniki-wojskowej-zaprasza-rowniez-wirtualnie/

Muzeum Techniki Wojskowej zaprasza. Również wirtualnie

Muzeum Techniki Wojskowej zaprasza. Również wirtualnie
Data publikacji: 2020-09-26 17:47
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-27 15:50

Po przerwie Muzeum Techniki Wojskowej w Szczecinie zaprasza na zwiedzanie w niedzielę, 27 września, w godz. 10 – 14. Twórcy placówki przygotowali nowe, ciekawe historie. Muzeum można też już zwiedzać wirtualnie.

– Powierzchnia wystawiennicza powiększyła się dwukrotnie, mamy nowe ekspozycje – mówi Krystian Dorawa, prezes Fundacji Edukacji Strzeleckiej i Historycznej „Semper Parati”, która stworzyła to muzeum. – Ponadto, dzięki programowi dotacyjnemu „Kultura w Sieci” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury można zwiedzać nasze muzeum wirtualnie.

Wirtualizację zasobów wykonano w technologii kamery 360. Każdy, kto ma dostęp do Internetu, może obejrzeć muzealne wystawy i poszczególne eksponaty. Wystarczy wejść na stronę: Wirtualne zwiedzanie muzeum.

Muzeum Techniki Wojskowej zostało otwarte w ubiegłym roku. Mieści się w zaadaptowanym na ten cel starym bunkrze przy ul. Bulwar Gdański 7 w Szczecinie. Dojazd: https://stary-bunkier.pl/dojazd/

Kolejne terminy zwiedzania to 5 października i 16 listopada.

– Nie przewidujemy żadnych opłat – deklarują twórcy muzeum.

Proszą jednocześnie o wsparcie w postaci przekazania bądź wypożyczenia elementów wyposażenia wojskowego, obrony cywilnej, milicyjnego, zrywu roku 1970 lub podziemia solidarnościowego lat 80., czy nawet szeroko rozumianego okresu PRL.

(ek)

Fot. Semper Parati/Facebook