2019.03.03 – 10 Strzałów ku chwale Ojczyzny

3 marca, kilka dni po Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1.Szczeciński Klub Strzelecki wraz z Fundacją Edukacji Strzeleckiej i Historycznej „Semper Parati” organizują pierwsze w 2019 roku wydarzenie z cyklu „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”.

Impreza ma charakter otwarty. Rozpoczynamy o godzinie 10.00 i strzelamy do godziny 15.00. Dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił po raz pierwszy zapewniamy przeszkolenie, a dla wszystkich nadzór doświadczonych instruktorów. Każdy uczestnik będzie miał możliwość oddania 10 strzałów z karabinów kalibru 7,62×39 z mechanicznymi i otwartymi przyrządami celowniczymi. Dla dzieci przewidujemy możliwość strzelania z karabinu bocznego zapłonu .22lr. Wynik zostanie uwieczniony w komunikacie i potwierdzony dyplomem oraz tarczą. Nad strzelaniami będą czuwać nasi instruktorzy.

Podczas imprezy odbędzie się wystawa broni historycznej i współczesnej. To niezbyt częsta okazja do zapoznania się z wieloma rodzajami broni i zrobienia sobie pamiątkowych fotografii.

Dla naszych gości przygotowaliśmy ognisko (jedzenie i picie goście przynoszą we własnym zakresie).

Koszt imprezy:
– dla osoby dorosłej – 25zł,
– dla dzieci – 15 zł,
– dla osób posiadających własną broń i amunicję – 5zł.

Zapraszamy do spełnienia  obywatelskiego obowiązku w myśl idei Marszałka Józefa Piłsudskiego  „Każdy żołnierz obywatelem – każdy obywatel żołnierzem”.

   „10 strzałow ku chwale Ojczyzny” odbędą się na strzelnicy Jancykówka Koła Łowieckiego „Daniel” koło Stargardu. 

Dojazd do strzelnicy: https://1sks.pl/dojazd-do-strzelnicy-jancykowka

    „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” to zawody strzeleckie organizowane od 1932 przez Związek Strzelecki. Ich celem było propagowanie sportów strzeleckich wśród społeczeństwa. W przedwojennej Polsce uczestniczyły w nich setki tysięcy obywateli. Wówczas na ogłoszeniach o zawodach pisano: Kultywując sport strzelecki, spełniamy obowiązek wobec Ojczyzny, a w dużej mierze wykonujemy wskazania Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Każdy żołnierz obywatelem – każdy obywatel żołnierzem”. Wojna przerwała tę tradycję. 1 marca została w Suchej Beskidzkiej wydobyta z czeluści niepamięci i powoli odżywa na polskich strzelnicach.